EM-1-300x236

Koniec marzeń irlandzkich kibiców, ich reprezentacja  przegrała z Francją 2-1 w Lyonie w 1/8 finału Mistrzostw Europy i kończy swój udział w EURO 2016. Żegnamy drużynę, która i tak chyba odniosła sukces wychodząc ze swojej grupy, żegnamy również wspaniałych irlandzkich kibiców, którzy byli na prawdę jednymi z najlepszych w tym turnieju.

Już w 2. minucie Paul Pogba nie wyhamował w polu karnym, faulował Shane’a Longa, a sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Robbie Brady i piłkarze z Zielonej Wyspy sensacyjnie prowadzili w meczu z gospodarzami. Francuzi potrzebowali prawie godziny, aby odpowiedzieć na bramkę Irlandii z drugiej minuty. Pózniej jednak zdobyli dwa gole w ciągu 3 minut, a szczęśliwym strzelcem okazał się Griezmann. W międzyczasie Shane Duffy nie pozwolił Griezmannowi na zdobycie hattricka. Za swoje niesportowe zachowanie został jednak wyrzucony z boiska. Irlandia rozbita, Irlandia wraca do domu.