Niecałe dwa tygodnie temu bohaterem naszego video wywiadu był bramkarz St. Patrick’s Athletic – Łukasz Skowron.
Wczoraj zrobił nam wspaniałą niespodziankę. Zaprosił nas na mecz z drużyną Cork City.

Dla The Saints był to chyba najważniejszy mecz sezonu. St. Patrick’s balansują nad strefą spadkową i każdy punkt jest na wagę złota.
Sam zawodnik przyznał, że jego przyszłość w klubie zależy od tego czy ten utrzyma się w lidze.

Przed meczem ze świeżo upieczonymi mistrzami Irlandii tylko niepoprawni optymiści obstawiali wygraną Pat’s.
Marzenia o korzystnym wyniku przerwał w 12 minucie Ryan Delaney. Kilka minut później pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Kieran Sadlier. Łukasz Skowron przy tym strzale nie miał najmniejszych szans na obronę. 19 minuta meczu i 0-2.

Przenikliwy, zimny wiatr i obficie padający deszcz potęgowały przygnębienie wśród kibiców. W tym momencie drużyna Pat’s nie miała już nic do stracenia. Trener perwszą zmianę przeprowadził już w 24 minucie.
I od tego momentu mecz nabrał rumieńców. Już w 25 minucie odżyły nadzieje lokalnych fanów. Bramkę na 1-2 zdobył Jordi Balk. Niesieni na fali dopingu zawodnicy Pat’s co i rusz strzelali na bramkę Cork City.
W 42 minucie do remisu na 2-2 doprowadził Billy Dennehy. Na przerwę to zawodnicy Pat’s schodzili w lepszych nastrojach. Nawet deszcz przestał padać.

Po przerwie na boisku dominowali zawodnicy St Patrick’s. Atakowali i mądrze bronili. Kilkoma kapitalnymi interwencjami popisał się Łukasz Skowron, chociaż trzeba przyznać, że od początku drugiej połowy nie miał zbyt wiele pracy.
W 63 minucie meczu stało się coś o czym wszyscy po cichu liczyli. Ian Bermingham strzelił gola na 3-2. Jakże ważne 3 punkty zostają w Dublinie!
Kibice nieustannie dopingowali swoją drużynę. A zawodnikom Pat’s widać było ciągle mało. Eksplozja radości nastąpiła w 78 minucie. Wynik meczu na 4-2 ustalił wprowadzony w 24 minucie meczu Kurtis Byrne.
Gdy w 90 minucie sędzia odgwizdał koniec spotkania kibice wbiegli na boisko i każdy chciał wyściskać zawodników.

Mecz z Cork City był ostatnim domowym meczem Pat’s. Przed nimi jeszcze jedno spotkanie wyjazdowe. Do utrzymania się w lidze wystarczy im remis w meczu z Derry City.
Polscy Fani z Irlandii życzą powodzenia Łukaszowi i jego drużynie.