original

Dundalk F.C. to drużyna, która sprawiła największą niespodziankę w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół z hrabstwa Louth sensacyjnie rozbił drużynę mistrza Białorusi BATE Borysow 3-0! Był to wspaniały rewanż za ubiegłoroczną porażkę również w eliminacjach Champions Legue, gdzie Bate w dwumeczu  pokonało właśnie Dundalk 2-1.

Mecz został rozegrany na Talaght Stadium w Dublinie, ponieważ obiekt mistrza Irlandii Oriel Park nie spełnia wymagań UEFA, które UEFA stawia przed zespołami startującymi nawet w eliminacjach do Ligi Mistrzów. To nie przeszkodziło drużynie prowadzonej przez Trenera Kenny’ego która rozbiła bardziej faworyzowany zespół z Białorusi 3-0.

Jeszcze przed przerwą Dundalk objął prowadzenie po pięknym strzale głową Davida McMillana. Po zmianie stron ten sam zawodnik w prawie taki sam sposób jeszcze raz pokonał  bramkarza gości Veremkę. BATE potrzebowało cały czas tylko jednego gola, aby awansować, ale nie byli w stanie nic zrobić. W ostatniej minucie drużynę gości dobił rezerwowy Robbie Benson.. Dublin, ale i cała Irlandia oszałała ze szczęścia, gdyż jest to niewątpliwie wielki sukces irlandzkiej klubowej piłki.

Teraz wszyscy z niecierpliwością  czekają na piątkowe losowanie, kiedy to Irlandczycy poznają swojego ostatniego już rywala na drodze do wymarzonej Champions League. Trzymamy kciuki!