14329344_1814422618837618_624444739_o

CHARYTATYWNY MECZ ARSENAL-AC MILAN

W dniu 3 września 2016 na słynnym stadionie EMIRATES STADIUM w Londynie zmierzyły się zespoły Arsenal Legends i Milan Glorie.
Pojedynek tych drużyn bez względu na stawkę , zawsze przynosił wiele emocji i choć tym razem był to tylko mecz charytatywny z którego dochód przeznaczony został na rzecz „ARSENAL FOUNDATION” to goli , zwrotów akcji i wspaniałej gry technicznej nie brakowało.
 Od dłuższego czasu wierni kibice obu drużyn czekali na ten mecz , by móc po raz kolejny podziwiać grę  legendarnych pilkarzy , dzieki którym ich kluby święciły sukcesy na europejskich stadionach.
Już kilka godzin przed meczem dało odczuć się klimat wspanialego wydarzenia. Kibice poubierani w barwy swoich ulubionych  drużyn, oblegający puby w strefie przystadionowej, ulice pełne kramów oferujacych gadżety, czy doping słyszany daleko od stadionu wpływały że spotkanie urastało do rangi wielkiego widowiska.
I rzeczywiście liczba kibiców nie odbiegała od szlagierowych spotkań w Premier League. Stadion o pojemności ponad 60 tysiecy wypełnił się praktycznie po brzegi.
Obecnością na tym spotkaniu mogą poszczycić sie również  członkowie naszego Stowarzyszenia, którzy przy okazji meczu mieli możliwość zwiedzić Londyn, spróbować tamtejszej kuchni i spotkać sie z kibicami-przyjaciółmi z angielskiej emigracji.
 O godzinie 14:00 czasu lokalnego na cudownym stadionie EMIRATES STADIUM przy lini bocznej Milan Glorie stanął nie kto inny jak Fabio Capello, a w skład jego drużyny weszły gwiazdy takie jak:
bramkarze:
Christian Abbiatti , Dida
obrońcy:
Cafu , Paolo Maldini , Alessandro Costacurta , Marcel Desailly , Dario Simic , Giuseppe Favalli , Kachaber Kaladze , Giuseppe Pancaro , Serginhio
pomocnicy:
Demetrio Albertini , Paolo Di Canio , Edgar Davids , Angelo Carbone , Zvonimir Boban , Massimo Ambrosini , Stefano Eranio , Ibrahim Ba
napastnicy:
Daniele Massaro , Marco Simone , Christian Vieri
Kanonierów w tym meczu poprowadził, uwielbiany przez miejscowych kibiców Arsene Wenger, a w skład Arsenal Legends weszli:
bramkarze:
David Seaman , Jens Lehmann
obrońcy:
Martin Koewn , Nigel Winterburn , Pascal Cygan , Kolo Toure
Pomocnicy:
Marc Overmars , Ray Parlour , Emmanuel Petit , Gilberto , Robert Pires , Freddie Ljungberg , Anders Limpar , Gilles Girmandi
napastnicy:
Sylvain Wiltord , Nwankwo Kanu
14285381_1814422578837622_1485378872_o
 Mecz od samego początku był na wysokim poziomie. W 10 minucie R.Pires popisał się pieknym strzałem po którym niestety piłka poszybowała ponad poprzeczką. Na odpowiedz rossonerich długo nie musieliśmy czekać bo już w 14 minucie zaskoczyć bramkarza próbował Christian Vieri, również jednak bez skutku. Na pierwszego gola  czekaliśmy do 26 minuty gdy po dośrodkowaniu E. Petita piłka spadła na głowę Kanu i poszybowała w prawy górny róg bramki Milanu. Tym sposobem Arsenal objął prowadzenie. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Kanonierów , gdy w 37 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym ,piłkę do siatki wpakował Vieri i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.
Po przerwie do ataku ruszyli zawodnicy Milanu. W 48 minucie w polu karnym znalazł się Di Canio ,niestety posłał piłkę wprost w ręce bramkarza. Na kolejnego gola musieliśmy czekać do 70 minuty, gdy po wykonaniu rzutu wolnego przez Morte ,po raz kolejny efektowna główką popisał się Kanu. Piłka w cudowny sposób odbiła się od poprzeczki po czym wylądowała za linią bramkową Didy. Gol na 3:1 padł z rzutu karnego, kiedy w 79 minucie pewnym i silnym strzałem Kanu pokonał bramkarza i tym samym zapewnił sobie hat-tricka w tak prestiżowym meczu. Nie był to jednak koniec emocji. Już chwilę pózniej precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Ljungberg i w sytuacji sam na sam pięknym strzałem w 84 minucie wynik na 4:1 podwyższył R.Pires. Odpowiedz Milanu nastąpią  4 minuty później kiedy to po faulu na Massaro  przez Cygana sędzia podyktował rzut karny , a dobitką z obronionego karnego Vieri ustalił rezultat na 4:2.
Było już za pózno na odrabianie strat przez drużynę F.Capello i choć trzeba przyznać, że Milan był zespołem o wiele słabszym to zaoferował nam pokaz waleczności i siły.
 Podczas meczu zabawnym momentem bylo przepychanie sie dla żartów Wintenburga z Di Canio na oczach sedziego H.Webba co zgromadzeni kibice przyjęli gromkim aplauzem i brawami. Ciekawostką było również to, że najstarszym zawodnikiem na murawie byl 52 letni golkiper Arsenalu David Seaman.
 Mecz „GWIAZD” okazał sie niezapomnianym widowiskiem, pełnym akcji , walki o piłkę, goli, zabawnych momentów, wspaniałych zawodników i głośnego dopingu co wplywa ze życzylibyśmy sobie takiej piłkarskiej atmosfery na każdym meczu.
A ja osobiście mogę dodać od siebie, dla każdego kto waha się jeszcze dołączyć do Stowarzyszenia Polscy Fani z Irlandii, że dzięki nim przeżyłem na prawdę przygodę swojego życia. I wiem jeszcze jedno, że marzenia na prawdę się spełniają…
Dołącz do nas i zostań jednym z członków naszego fanklubu! Kliknij po szczegóły!