Historia spotkań z Łotwą to 13 meczów. Ten dzisiejszy to mecz numer 14.

Pierwsze oficjalne spotkanie rozegrane zostało w 1930 roku w Warszawie i zakończyło się pogromem naszych gości 6:0.
Rewanż rozegrano w 1931 na Łotwie, ale i tym razem nasi zawodnicy nie dali szans Łotyszom pakując im 5 goli.

1932 rok to kolejny mecz towarzyski. Polacy również wygrali ten mecz, lecz tym razem mniej imponującym wynikiem bo 2:1.
Dwa lata później w 1934 pojechaliśmy na Łotwę zagrać towarzysko i znów rozbiliśmy Łotyszów 2:6.

Praktycznie co roku nasza reprezentacja grała mecz przyjaźni z reprezentacją Łotwy.
Tak było w 1935 w Polsce – wynik 3:3.  Później w 1936 roku na Łotwie – remis 3:3.
Rok później w 1937 roku w Katowicach spotkanie które wygraliśmy 2:1.
W 1938 roku kolejny towarzyski mecz – tym razem na wyjeździe i porażka 2:1.

W 1940 roku ZSRR zbrojnie wkracza na terytorium Łotwy i kraj ten traci niepodległość aż do 1991 roku.
Rok później Łotysze przyjeżdżają do Polski, ale to nasi byli górą wygrywając skromnie 1:0.

1997 roku znów gramy towarzysko – mecz na wyjeździe. Gospodarze wydawać by się mogło kontrolowali spotkanie bo do 55 minuty wygrywali 2:0. Jednakże końcówka meczu należała do biało-czerwonych. Nasi strzelali w 63, 83 i 90 minucie.
Zwycięstwo 3:2.

Dopiero w 2002 roku przyszło nam walczyć o punkty.
Z Łotwą graliśmy w jednej grupie w Eliminacjach do Mistrzostw Europy 2004.
W Warszawie ulegliśmy gościom 0:1, aby w rewanżu w 2003 roku wygrać 0:2.

Od tamtego czasu zagraliśmy jeszcze raz towarzysko w 2012 roku na wyjeździe wygrywając 1:0.

Łącznie z Łotwą rozegrano 13 spotkań z czego aż 11 to mecze towarzyskie.
Bilans tych spotkań to 8 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Wynik imponujący.

Lecz te dwa mecze o stawkę to 1 zwycięstwo i 1 porażka. Wynik sami przyznacie taki sobie.
Warto by było poprawić statystki meczów o punkty.

Wierzymy, że nasza reprezentacja podtrzyma zwycięską passę i dołoży kolejne bardzo ważne 3 punkty.