Mistrzostwa Europy kobiet U-18 Dywizji B w Dublinie każdego dnia przynoszą nam wiele emocji. Dziś grały nasze dziewczyny, niestety po serii trzech zwycięstw reprezentacja Polski do lat 18 doznała porażki z reprezentacją Finlandii.
Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Finek. W pierwszych minutach meczu na tablicy wyników widniał wynik 1-12. To podziałało na nasze reprezentantki jak kubeł zimnej wody. Zaczęły grać uważniej i goniły wynik. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16-22.
Druga kwarta to bardzo mądra i uważna gra naszej reprezentacji. Wynik 16-11.
Na trzecią kwartę Finki wyszły niezwykle skupione. Bardzo dobry wynik 14-24 zawdzięczają w dużej mierze zawodniczce z numerem 3 – Sarze Bejedi. Była niezwykle szybka i do tego skuteczna.
Czwarta kwarta to była gratka dla kibiców reprezentacji Polski. Polki wiedziały, że aby uzyskać dobry wynik muszą dać z siebie nie 100 , a 200%. Pokazały ogromną determinację i wolę walki. Zostawiły na parkiecie całe serce. Niestety pomimo tego, nie udało się wygrać. Wynik meczu 69-72. Cały zespół zasługuje na ogromne brawa, lecz trzeba wyróżnić Julię Niełacną która zdobyła 18 punktów, Alicję Grabską – zdobyła 15 punktów i Natalię Klimek zdobywczynię 11 punktów.
Następny mecz, bardzo ważny, bo o o awans już jutro z reprezentacją Portugalii. Będzie niezwykle trudno, ale wierzymy, że nasze dziewczyny wygrają. Trzymajcie kciuki i widzimy się wszyscy w hali sportowej na Blanchardstown dopingując nasze biało-czerwone dziewczyny!