Wielokrotnie spotkałem się z opiniami, że Liga Irlandzka jest słaba, że szkoda czasu na oglądanie takich spotkań.

A ja twierdzę, że liga jest ciekawa i nie raz się przekonałem, że faworyt nie musi wygrać meczu. Na siłę nikogo nie będę przekonywał żeby polubił SSE Airtricity League ale bramki z meczu Shamrock Rovers – Dundalk są najlepszą reklamą Ligi.

9 lutego 2020 na Oriel Park miały spotkać się właśnie te dwie drużyny w spotkaniu o Puchar Prezydenta. Dundalk jako Mistrz kraju i Shamrock Rovers – zdobywcy Pucharu Irlandii. Dundalk chciał się zrewanżować za przegrany finał w Pucharze, a Rovers chcieli potwierdzić dominację. Niestety z powodu Sztormu Ciara mecz odwołano.

Dlatego też kibice z niecierpliwością czekali na spotkanie ligowe. Mecz rozpoczął się po myśli Rovers – w 20 minucie bramkę na 1-0 strzelił Dylan Watts. Niestety kibice Shamrocka nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia bo już 2 minuty później było 1-1. Wyrównał Jordan Flores i można stwierdzić, że ta bramka to “strzał życia”.
W pierwszej połowie więcej bramek nie widzieliśmy. Natomiast w drugiej połowie połowie padły 3 bramki i według mnie ta najważniejsza z 83 minuty – kiedy to pięknym strzałem popisał się reprezentant Irlandii grający w Shamrock Rovers – Jack Byrne.

Mieszkamy daleko od domu…od klubów którym kibicujemy, może warto zainteresować się lokalnym klubem i oddawać pasji…oglądając mecz na żywo, na stadionie wśród innych kibiców. W końcu “piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Polecam.

TC.

Poniżej zamieszczam powtórki z tych dwóch goli.

Flores scores stunning equaliser for Dundalk

Shamrock Rovers 1-1 Dundalk – Wow! Jordan Flores scores a goal of the season contender to level things at Tallaght. You'll be watching this goal for years to come. #rtesoccer #dundalk #greatestleagueintheworld